Abc wiatrołapu

Wiatrołap to miejsce, które częstokroć podczas aranżacji domu? traktujemy nieco po macoszemu. Naszą uwagę skupiamy na łazience, kuchni czy salonie. Niemniej jednak warto i temu miejscu poświęcić chwilę uwagi. Na początek kwestie praktyczne- w przedsionku zazwyczaj domownicy i goście zostawiają obuwie, okrycia wierzchnie, dlatego warto pomyśleć o stojącym wieszaku na ubrania (szczególnie przydatnym, gdy na dworze pada i nie chcemy chować mokrej odzieży do szafy).


Na pewno przydatna będzie również pojemna zabudowa lub szafa oraz ława, na której po ciężkim dniu każdy domownik przysiądzie na chwilę ściągając buty. Biorąc pod uwagę fakt, że wiatrołap zazwyczaj nie jest duży, jego powierzchnię warto optycznie powiększyć stosując duże lustro, którego obecność docenią zapewne wszystkie panie.


Co do kwestii estetycznych.


Nie zapominajmy, że przedsionek to miejsce, które nasi goście widzą w pierwszej kolejności, traktujmy je jak wizytówkę naszego domu?. W poniższym projekcie przedsionek zaprojektowano tak, aby stylem pasował do całego domu. Połączono tu elementy stylu nowoczesnego z romantycznym. Warto zwrócić uwagę na kwiatowy dekor zastosowany na frontach zabudowy oraz oryginalne uchwyty, które w ciekawy sposób urozmaicają i wzbogacają walory estetyczne wnętrza. Z romantycznych elementów znajdziemy tu również ozdobną, złoconą ramę lustra oraz ciekawy żyrandol, całość dopełnia wysoki wazon z kwiatami.

MIA PROJEKT Maria Leśna, architekt wnętrz