Jak urządzić wnętrza w stylu etno

Któż z nas nie lubi egzotycznych podróży? Niejednokrotnie chcemy choć cząstkę innej kultury, wspomnienia udanych wakacji przenieść do naszego domu. Jak urządzić wnętrza w stylu etno?Wbrew pozorom to wcale nie jest takie skomplikowane. Podstawą jest jednak umiar, najlepiej poprzestać na dodatkach, bo łatwo przekroczyć cienką granicę kiczu.


Jakie egzotyczne dodatki są teraz na topie?


Od kilku lat ultra-modne są kafelki w stylu etno, głównie hiszpańskie czy marokańskie. Wcześniej stosowane przede wszystkim w kuchniach, obecnie coraz częściej spotykane również w łazienkach. Wciąż bardzo popularny motyw marokańskiej koniczyny stanowi obecnie najmodniejszy wzór dywanów czy tapet. Co jeszcze możemy użyć jako dodatek w stylu etno? Bambusowe żaluzje, tureckie lampy czy tapety z motywem roślinnym, jako ozdoby na ścianach świetnie sprawdzą się pamiątki przywiezione z podróży np. maski, na stole lub komidzie z powodzeniem można umieścić bambusowe lub drewniane misy czy kosze.


Jeżeli decydujemy się natomiast na orientalne meble pamiętajmy, aby podstawić na oryginały, meble stylizowane na orient nie są unikatowe i na pierwszy rzut oka widać, że nie pochodzą np. z Dalekiego Wschodu. Obecnie bez większego problemu dostaniemy w Polsce meble kolonialne i o dziwo wcale nie w astronomicznych cenach.

MIA PROJEKT Maria Leśna, architekt wnętrz