Sypialnia na poddaszu

Coraz więcej osób decyduje się umieszczenie sypialni na poddaszu użytkowym. Zdecydowanie jestem przychylna temu pomysłowi, ale planując to pomieszczenie nie zapominajmy o kilku istotnych kwestiach.


Skosy

Nie ułatwiają zarządzania przestrzenią. Dlatego tak ważne jest prawidłowe ustawienie łóżka, aby swobodnie można było wstać z niego z obydwu stron.


Okna

Duże okna to atut każdego poddasza. Optycznie powiększają przestrzeń, wpuszczają do środka światło słoneczne a nocą pozwalają podziwiać gwiazdy. Koniecznie pamiętajmy o roletach, które nie tylko będą regulowały ilość wpadającego światła, będą również miały pośredni wpływ na temperaturę w pomieszczeniu (szczególnie w letnie, słoneczne dni).


Oświetlenie

W poniższym projekcie zostało zastosowane kilka rodzajów oświetlenia, nietuzinkowy szklany panel podświetlany w formie drzewa,stanowiącego główną ozdobę sypialni oraz dekoracyjne ukryte oświetlenie led w panelach 3D na przeciwległej ścianie. Oprócz tego na stolikach nocnych znajdują się dwie proste, srebrne lampy nocne.


Meble

Stosunkowo niewielką przestrzeń nie warto zagracać zbyt dużą ilością mebli. W naszym ostatnim projekcie postawiliśmy na łóżko o prostej acz nieoczywistej formie, w pięknym odcieniu jasnego drewna z dwoma nocnymi stolikami, okrągłe białe siedzisko oraz obszerną garderobę, która ukryta została za ścianą sypialni. Miękki, beżowy dywan oraz drewniana podłoga dodają miejscu ciepła i przytulnego charakteru a kolorowa narzuta nieco koloru.

MIA PROJEKT Maria Leśna, architekt wnętrz