• Home
 • Etapy realizacji

Proces
- etapy realizacji

Każde profesjonalne działanie powinno być oparte o przemyślaną strategię, która eliminuje przypadkowość i umożliwia osiąganie zaplanowanych efektów. Proces pracy projektanta wnętrz jest tego koronnym przykładem. Kolejność podejmowanych kroków jest tutaj bardzo istotna, ponieważ gwarantuje płynny przebieg realizacji oraz całkowitą kontrolę nad całością przedsięwzięcia. Tak jak wszystkich moich dotychczasowych Klientów, również i Ciebie zapraszam na krótką wycieczkę po etapach naszej przyszłej współpracy.

Proces- etapy realizacji projektów

Projektowanie wnętrz - etapy

Ikona jeden

Faza wstępna

Na początek musimy przeprowadzić długą, szczegółową oraz (co ważne!) szczerą rozmowę. Podczas niej będę chciała poznać Twoje oczekiwania odnośnie do projektowanej przestrzeni, Twoje preferencje stylistyczne, no i oczywiście możliwości budżetowe, które wyznaczą nam coś w rodzaju granicy pozytywnego kompromisu pomiędzy „chcieć” a „móc”. Następnie przeprowadzę inwentaryzację wnętrza i sporządzę dokumentację fotograficzną.

Ikona dwa

Projekt koncepcyjny

Otrzymasz ode mnie wstępne aranżacje (zwane też układami funkcjonalnymi) w formie rysunków wizualizujących ogólny układ mebli i wyposażenia. Zgodnie z nazwą tego etapu – będą to dopiero koncepcje, które będziemy jeszcze dopracowywać. Podobną metodykę stosują firmy deweloperskie, sporządzając płaskie szkice, obrazujące np. fragment projektowanego osiedla. Następnie sporządzę dla Ciebie tzw. surowe wizualizacje 3D, które bezpośrednio poprzedzą przejście do następnego etapu. W trakcie tych działań w pełni poznasz potencjał swojego mieszkania (lokalu użytkowego, domu), a kolejne elementy układanki, jaką jest projektowanie wnętrz, zaczną szybko wskakiwać na swoje miejsca.

Ikona trzy

Wizualizacje
3D

To chyba najbardziej lubiany przez wszystkich etap procesu pracy projektanta wnętrz :) Dzięki współczesnym możliwościom technologii mamy możliwość przyjrzenia się dokładnie, jak będą wyglądały Twoje wnętrza na wygenerowanych cyfrowo grafikach, wyglądających niemalże jak zdjęcia. Dzięki temu precyzyjnie dopracujemy ostatnie szczegóły i będzie można przejść do ostatniego etapu, którym jest:

ikona cztery

Projekt wykonawczy

Czyli produkt finalny, który otrzymasz ode mnie. Wraz z całym pakietem dokumentacji technicznej, specyfikacją materiałową i zestawieniem wyposażenia dla całego projektu.

Zawartość projektu wykonawczego

ikona puzla

1. Koncepcja

 1. inwentaryzacja wnętrz lub ich odtworzenie na podstawie otrzymanej dokumentacji;
 2. układ ścian i ustawienia wyposażenia;
 3. wizualizacje 3D wszystkich pomieszczeń lub spacer wirtualny 3D.
ikona puzla

2. Spis Materiałów

 1. wybór i specyfikacja ilościowa wszystkich materiałów wykończeniowych potrzebnych do zakupu, wg aranżacji wraz z linkami;
 2. dobór kolorystyki poszczególnych wnętrz;
 3. wybór elementów dekoracyjnych.
ikona puzla

3. rysunki techniczne

 1. układ ścian i ustawienia wyposażenia;
 2. układ podłóg;
 3. plan sufitów podwieszanych;
 4. plan rozmieszczenia punktów instalacji
 5. elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej;
 6. projekty zabudowy z płyt g-k (półki, nisze, etc.);
 7. kompletna dokumentacja projektowa dla ekipy budowlanej.
ikona puzla

4. Projekt mebli

 1. szczegółowe wytyczne, potrzebne dla zrealizowania i zamówienia mebli, wraz z wyposażeniem (ze wskazaniem producentów i sprzedawców);
 2. kompletna dokumentacja projektowa dla stolarza.