O mnie

Nazywam się Maria Leśna, jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie na Wydziale Architektury. Posiadam tytuł inżyniera budownictwa wraz ze specjalizacjami architekta i urbanisty. Jestem także technikiem renowacji zabytków i architektury. Studio projektowania wnętrz MiaProjekt, które prowadzę już trzecią dekadę, powstało więc nie tylko z zamiłowania i pasji, ale podparte jest solidnym i gruntownym wykształceniem. Ma to odzwierciedlenie w jakości oferowanych przeze mnie usług. Moi Klienci mogą liczyć zarówno na walory estetyczne zamawianych projektów, jak również na:

- szeroko pojętą funkcjonalność;
- ergonomię, czyli optymalizację komfortu użytkowania;
- zgodność z obowiązującymi normami bezpieczeństwa;
- zgodność z przepisami prawa budowlanego.

Dom komfortowy
o mnie 1

Pomimo tego, iż sama jestem certyfikowanym architektem wnętrz, zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba, konsultuję prace projektowe ze specjalistami innych dziedzin, takimi jak projektanci instalacji, czy konstruktorzy. Uzgadniam także projekty z wykonawcami, którzy będą je potem realizować, aby mieć pewność, że wszystko, co zostało zaplanowane, jest pod absolutną kontrolą.
Mam za sobą praktykę jako kierownik budowy oraz dysponuję wiedzą z zakresu projektowania zarówno „lekkiego”, jak i „ciężkiego” budownictwa. Dzięki temu moje projekty są kompletne pod kątem wizualnym, praktycznym oraz technicznym.

Misja

Jako architekt wnętrz dostarczam moim Klientom najkorzystniejsze rozwiązania, począwszy od ogólnego układu przestrzennego, a na detalach i wykończeniach kończąc. Nie istnieje dla mnie pojęcie „klienta standardowego”. Wierzę, że każdy jest wyjątkowy i każdy zasługuje na to, by użytkowane przez niego wnętrza odzwierciedlały jego osobowość i podejście do życia, a także, by zaspokajały jego potrzeby i oczekiwania. Dotyczy to w takim samym stopniu Klientów indywidualnych, jak i komercyjnych.

architekt wnętrz
najkorzystniejsze rozwiązania

Certyfikaty

Prowadzone przeze mnie studio projektowania wnętrz MiaProjekt legitymuje się stosownymi certyfikatami, potwierdzającymi wymagany stopień profesjonalizmu. Moje zaangażowanie w podnoszenie jakości usług projektowania wnętrz zostało także uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami, m.in.:

- Laureat konkursu ORŁY branży budowlanej 2019
- Laureat konkursu ORŁY branży budowlanej 2020
- Firma Godna Zaufania 2020

- Laureat plebiscytu Firma Polecana przez Klientów 2021
- Certyfikat Lider Polskiego Przedsiębiorcy 2021

 • Gorąco polecam. Maria jest niezwykle kreatywna, dopasuje każde wnętrze do indywidualnych gustów właścicieli. Polecilam wielu znajomym, wszyscy super zadowoleni. Jeśli szukasz niebanalnych rozwiązań to tylko Mia
  Dorota Imiełowska-Gruszka
 • Pani Maria Leśna projektowała mi jakiś czas temu łazienkę. Serdecznie polecam panią Marię i firmę działającą lokalnie oraz z siedzibą w Katowicach.Pani Maria oprócz profesjonalizmu i wskazówek technicznych poświęciła mi czas na wysłuchanie mojej wizji oraz dała przestrzeń do współpracy podczas każdego etapu projektu. Rozmowy z panią Marią dotyczą z jednej strony konkretnych ustaleń a z drugiej są z fajną porcją humoru i normalności.Oprócz tego mogłam liczyć z jej strony na podpowiedzi praktycznych rozwiązań technicznych i cenowych.Życzę pani Mario dalszych sukcesów i szczęścia w życiu zawodowym i osobistym...I liczę , że uda się nam wypić zaległą kawę..
  Małgosia Patrzykąt
 • Zdecydowanie polecam współpracę z Panią Marią, projekt świetnie wykonany, Pani Maria cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości, jest bardzo pomocna, a rozmowy zawsze są w miłej atmosferze
  Agnieszka Szczepanowska
 • Szczerze polecam MIA Projekt, której zleciłem zaprojektowanie od podstaw mieszkania. To co dla mnie było ważne, to to aby mieszkanie było zarówno ładne jak i funkcjonalne. Tak właśnie jest! Odległości, komunikacja, rozmieszczenie wszystkich funkcjonalnych elementów jak kabina prysznicowa, toaleta, szafki, armatura sprawia że dzienne użytkowanie jest bardzo komfortowe. Projekt uwzględniał każdy szczegół, rozmieszczenie instalacji nie stanowiło problemu dla Pani Marii, przez co nie musiałem się dodatkowo angażować i pilnować realizacji. Warto wykonać projekt przed rozpoczęciem inwestycji, pozwoli to uchronić od dodatkowych zmian konstrukcyjnych. Okazało się że mała łazienka nie jest wcale taka mała jak się wydawało a niewielka kuchnia w której zdawało się, że nic fajnego nie można już wymyślić dzięki innemu spojrzeniu i aranżacji przestrzeni nabrała fantastycznego wyglądu.To co sobie najbardziej ceniłem to świetny kontakt i otwartość na sugestie do drobnych zmian na etapie projektowania, które następnie wspólnie poddawaliśmy dyskusji. Pani Maria nie narzuca uparcie od początku do końca swojej wizji i jest bardzo otwarta na jej modyfikacje jeśli klientowi coś nie przypadło do gustu. W takiej sytuacji proponuje inne rozwiązania. Uważam, że to najważniejszy element we współpracy z projektantką.MIA Projekt dziękuję :) !
  Robert Osiński
 • Witam projekt mieszkania m4 wykonany bardzo rzetelnie i dobrze łącznie ze specyfikacją zakupu towaru jestem bardzo zadowolony wszystko pasuje i się zgrywa. Gościówa jest naprawdę dobra. Polecam !!!!!!
  jakub gabryelski
 • Rewelacyjne projekty i profesjonalnie podejście do potrzeb klienta. Polecam
  Aniela Dembczak