Projekty
wnętrz mieszkań

Projektowanie mieszkań generuje nieco inne wyzwania, niż ma to miejsce w przypadku domów jednorodzinnych. Jako szczególny przykład mogą posłużyć aranżacje wnętrz w bloku z wielkiej płyty, gdzie ergonomia była ostatnią rzeczą, którą martwili się ówcześni projektanci, a dokładność wykonania – ostatnią rzeczą, która absorbowała ówczesnych wykonawców.

Projekty wnętrz mieszkań
mieszkania projekty
Projekt wnętrza łazienki

Problemy potrafią piętrzyć się także w starym budownictwie, gdzie nierzadko mamy do czynienia z mieszkaniami dzielonymi na mniejsze – kosztem katastrofalnego rozkładu pomieszczeń.

 

Współczesne budownictwo również potrafi nam zafundować „specjalne atrakcje”. I to nie tylko w przypadku tzw. patodeweloperki, bo nawet całkiem przyzwoicie zaprojektowane i wykonane mieszkanie może nie do końca spełniać Twoje indywidualne potrzeby. Do takich wniosków często dochodzi się, gdy transakcja została już sfinalizowana. Co wówczas? Wówczas do akcji mogę wkroczyć ja, ponieważ mam na to swoje sposoby.

OSTATNIE REALIZACJE Wnętrz mieszkań

projekt wnętrze mieszkania

Uzupełnić

ikona plusa

Najczęstsze problemy, jakie może napotkać
Projektowanie wnętrza mieszkania:

ikona puzzle

małe przestrzenie, które trudno efektywnie wykorzystać;

ikona puzla

brak ergonomii mieszkania, co zazwyczaj utrudnia i uprzykrza życie jego użytkowników;

ikona puzzle

Jeżeli więc potrzebujesz projektanta, który precyzyjnie uwzględni wszystkie Twoje potrzeby, to jesteś we właściwym miejscu: MiaProjekt – Katowice!

CO MOŻNA NA TO PORADZIĆ?

Optymalizacja przestrzeni w mieszkaniu – przesunięcie, usunięcie bądź dodanie ścianek działowych, co umożliwi:

ikona puzzle

korektę wymiarów i kształtu pomieszczeń;

ikona puzla

połączenie pomieszczeń;

ikona puzzle

wydzielenie nowych pomieszczeń lub aneksów.

Projekty mieszkań, które opracowuję, zazwyczaj uwzględniają także efektywną zabudowę wnęk, zastosowanie mebli wielofunkcyjnych oraz maksymalne wykorzystanie funkcji każdego pomieszczenia (np. jeśli chodzi o lokalizację dużych sprzętów domowych, typu pralka, zmywarka etc.).

PROJEKTY WNĘTRZ MIESZKAŃ
w MiaProjekt

ikona zaznaczenia

Poprawa ergonomii

Przesunięcie drzwi (lub zmiana kierunku ich otwierania), wymiana drzwi, np. na przesuwne lub harmonijkowe, nowe lokalizacje gniazdek elektrycznych oraz punktów podłączeń dla urządzeń AGD i elementów tzw. białego montażu. To oczywiście tylko przykłady, które mogą w znacznym stopniu ponieść komfort użytkowania mieszkania.

ikona zaznaczenia

Dobór właściwego stylu lub jego modernizacja

Projektowanie wnętrza mieszkania to oczywiście nie tylko poprawa jego funkcjonalności, ale także estetyki. Gdy wszystkie elementy wystroju wnętrz harmonijnie ze sobą współgrają, ma to istotny wpływ na poprawę Twojego komfortu życia i satysfakcji z użytkowania przestrzeni domowej.

ikona zaznaczenia

Dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie – potrafi zdziałać prawdziwe „cuda”! I nie chodzi tutaj tylko o to, by wszędzie było widno. Odpowiednio umiejscowione i ukierunkowane oświetlenie potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie, a także ukryć ewentualne krzywizny kątów (często spotykane w blokach z PRL-u). Oświetleniem można zwiększyć funkcjonalność mieszkania, wyeksponować wybrane miejsca w pomieszczeniach, a także stworzyć unikatową atmosferę. Przygotowując projekty mieszkań, często sięgam po takie rozwiązania, jak oświetlenie punktowe, lampy stojące, listwy LED, lustrzane odbicia etc.

Teraz już wiesz, że dysponuję środkami, dzięki którym aranżacje wnętrz w bloku (lub w każdym innym typie zabudowy wielorodzinnej) mogą być optymalnie dostosowane do Twoich potrzeb.