Pojektowanie terenów i zieleni wokół obiektów biurowych

Dzisiaj słów kilka o projektowaniu terenów i zieleni wokół obiektów biurowych. Pierwsze wrażenie kształtuje się błyskawicznie nawet 0,1 sekundy, dotyczy to nie tylko osób, równie szybko potencjalny klient wyrabia sobie zdanie o naszej firmie, oceniając jej siedzibę. Dlatego tak ważne jest dobre zagospodarowanie terenu wokół biura. Jest to istotny aspekt nie tylko ze względu na wygodę i odczucia estetyczne naszych klientów,ale również stanowi ważny element dla samych pracowników.

Poniżej wizualizacja przygotowania dla Stomatologia Lubczyńscy, obejmująca projekt miejsc parkingowych i strefy zielonej przed gabinetem. Posiadanie parkingu dla klientów, szczególnie w przypadku przychodni czy gabinetów jest kwestią niemal priorytetową, nikt nie lubi przecież krążyć samochodem po okolicy i szukać nerwowo miejsca, gdzie będzie można zostawić samochód.

Warto pomyśleć również o rowerzystach- stojak nie zajmuje wiele miejsca, a z pewnością ucieszy klienta, który będzie miał gdzie postawić bezpiecznie rower.Co do samych terenów zielonych powinny one wpasować się w estetykę budynku i okolicy. Warto postawić na rośliny, które nie są zbyt wymagające. Zadbany trawnik, ładne drzewo (np. klon palmowy czy kulisty) i kilka krzewów w zupełności wystarczą, aby nadać miejscu charakteru, a dodatkowo nie przysporzą zbyt wielu dodatkowych obowiązków właścicielowi posesji, związanych z ich pielęgnacją.

MIA PROJEKT Maria Leśna, architekt wnętrz